Yasmina Reza

TAPATÖÖ JUMAL
(Le dieu du carnage)

Prantsuse keelest tõlkinud Margus Alver

Lavastaja Jaak Allik
Kunstnik Jaak Vaus (“Ugala”)

Osatäitjad

Veronique Houllie- Kersti Kreismann (Eedti Draamateater)

Michel Houllie- Sulev Teppart
Annette Reille- Piret Rauk
Alain Reille- Jüri Aarma
Etendus ühes vaatuses (kestus 1 tund 40 minutit)


Reille´ de poeg Ferdinand lõi Houille´ de pojal Brunol bambuskepiga sisse kaks esihammast. Poistevahelise tüli klaarimiseks kohtuvad kaks Pariisi keskklassi abielupaari. Pingelise õhtu käigus langevad maskid, me saame mõndagi teada tegelaste väärtushinnanguist ning omavahelistest suhetest ja ehk tunneme mitmeski situatsioonis ära ka iseennast.
Reza väidab, et kirjutab naljakaid tragöödiaid, publik ja ka kriitika suhtub neisse tihti kui headesse komöödiatesse. Igatahes saab "Tapatöö jumalas" nalja, kuid nii autori kui ka lavastaja eesmärgiks on vaatajaid siiski mõtlema panna.


Yasmina Rezad (1959) kutsutakse Euroopa teatrite superstaariks, igatahes on ta praegu maailmas kõige enammängitav prantsuse dramaturg, kes on võitnud ka kõik prantsuse ja inglise tähtsamad draama-auhinnad. Tema 7 lavateosest on Eestis mängitud näidendeid "Kunst" (Eesti Draamateater 1998 ja Ugala 2008) ning "Kaks versiooni elust" (Endla Teatris 2002)
Näidendi "Tapatöö jumal" maailma- esietendus toimus 8. detsembril 2006. a. Zürichis. Pariisis lavastas näitlejaharidusega autor käesoleva aasta jaanuaris oma loo ise. Pooleteise aastaga on see näidend vallutanud Euroopa lavasid Londonis, Viinis, Berliinis, Münchenis, Hamburgis, Ljubljanas, Helsingis jne.

Teatrielamust
Kuressaare Linnateater

Go to Top