Aeg: 25.-26.11.21

Koht: Elleri muusikakool, Lossi 15, Tartu + veebiülekanne.

Arvestame COVID-19 leviku tõkestamise reeglitega ja jälgime olukorda. Eelistame arutelusid kohapeal. Oleme valmis kiirtestima, hajutama, kandma maske. Vastavalt olukorrale teeme korralduses muudatusi.

Hind: 80 eurot / osaleja; EKEÜ liikmele on hind 50 eurot. Kui koolist osaleb rohkem kui üks inimene, on esimene osaleja tasuta. Hinnad kehtivad ka veebiülekande korral.

Sihtrühm: kutsekoolide juhid, arendusjuhid, projektijuhid, kutsehariduse eestvedajad, haridusametnikud (HTM, HARNO jt), kutsekoolide partnerid.

Registreerimine on avatud kuni R 19.11.21

Seminaril arutame, milline võiks olla Eesti kutsekoolide rahvusvahelistumise tegevuskava. Vaatame Euroopa Komisjoni soovitusi siseriiklikuks rakendamiseks, uurime Euroopa Solidaarsuskorpuse, Idapartnerluse, UNEVOC võrgustiku jt võimalusi. Kuulame EKEÜ liikmete rahvusvahelistes projektides osalemise kogemusi.

Meie ühised eesmärgid võiksid olla:

  1. Eesti kutseharidusvõrgustik kasutab rahvusvahelisi võimalusi õppesisu arendamiseks, on hästi kursis maailmas toimuvaga ja kavandab oma tööd vastavalt sellele.
  2. Tänu võrgustiku koostööle on Eesti kutseharidus rahvusvaheliselt tuntud.
  3. Kutsekoolid ja kutsehariduse partnerid on järgmisel rahastusperioodil valmis kasutama eesmärkide saavutamiseks EL jt programmide ressursse, on teadlikud projektide algatajad ja elluviijad.

AJAKAVA:

Seminar  on veebis jälgitav. Saadame osalejatele eelmisel päeval lingi.

NELJAPÄEV  25.11.21

10.30  - 11.00 Kogunemine. Kohv ja suupisted.
11.00  - 12.30 I sessioon, koostöös HTMiga
  Euroopa  Nõukogu kutsehariduse soovitusedja Eesti haridusvaldkonna arengukavast tulenevalt võimalikud rahvusvahelistumise eesmärgid kutsehariduses: õpiränne, õpetajate stažeerimine ja täienduskoolituse programmides osalemine välismaal; koolide võimestamine rahvusvahelise  koostöö kaudu, sh osalemisega Erasmus+ strateegilise koostöö ja kutseõppe tippkeskuste projektides.
12.30  - 13.30 Lõuna Püssirohukeldris
13.30  - 15.00 II sessioon. Rahvusvahelised võrgustikud. Mis on UNESCO UNEVOC (International Centre for Technical and Vocational Education and Training)? Kuidas me saame rahvusvahelistest võrgustikest kasu?
  Eesti  rahvusvahelise arengukoostöö keskuse võimalused koostööks.
15.00  - 15.30 Kohvipaus
15.30  - 17.00 III sessioon. EKEÜ rahvusvaheline koostöö.
 

Briti  Nõukogu õpetajate ja koolijuhtide arengu projekt. Haana Zuba-Reinsalu. EKEÜ juhatuse aseesimees, Luua Metsanduskooli direktor.

EKEÜ  osalemine täiskasvanute õppe edendamine võrgustikus PRALINE. Meeli Kaldmaa, EKEÜ juhatuse liige, Tallinn Teeninduskooli direktor; Triin Laasi-Õige, EKEÜ liige, Talllina Majanduskooli direktor; Tiia Randma, EKEÜ Liige, Kutsekoja juhatuse liige, OSKA programmijuht

19.00 Õhtusöök restoranis Dorpat https://www.dorpat.ee/et/kontakt-tartu-kaart/

REEDE  26.11.21

09.00  (9.30) - 11.00 I sessioon. HARNO ja rahvusvahelised suhted.
9.30  - 10.15 HARNO võimalused. Heli Aru-Chabilan, HARNO, rahvusvahelistumise osakonna juhataja.
10.15  -10.45 360 kraadi õpirände ja koostööprojektide võimalustest, Merike Sanglepp, Erasmus+ üld- ja kutsehariduse õpiränne, kutsehariduse õpirände harta ja Ellen Vimberg, Erasmus+ strateegiline koostöö kutsehariduses, riiklike agentuuride vahelise koostöö koordineerimine
10.45  - 11.15 Arutelu. Uue programmi võimalused ja väljakutsed. Mide  me kõike teha võiksime!
11.15  - 11.30 Kohvipaus
11.30  - 13.30 II sessioon. Inspiratsioon ja õppimine, Kogemuslood, koolide head praktikad. Tartu Kutsehariduskeskus, Tallinna Teeninduskool, Tartu Kunstikool jt.
  Kuidas  rahvusvahelistumine meid mõjutab? Koostöös koolidega ja koolitaja Piret Jeedasega.
13.30  - 14.30 Lõuna Püssirohukeldris
14.30  - 16.00 III sesssioon. Arutelud jätkuvad. Kokkuvõte.

KORRALDUSLIK INFO

Transport: Elleri kool asub 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel nii Tartu raudteejaamast kui ka bussijaamast. Parkimisvõimalused Tartu vanalinnas on piiratud. Soovitame autoga tulijatel jätta auto suurematesse parklatesse, mis asuvad 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel: https://tartu.ee/et/parkimine-tartus#parklad

Majutus: Hotell Dorpat https://www.dorpat.ee/et/kontakt-tartu-kaart/

1-kohaline tuba, standard 50 €/öö, 2-kohaline tuba, standard 65 €/öö

Iga osaleja broneerib ja tasub majutuse eest ise. Majutusele on tehtud eelbroneering. Broneerida saate: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Märksõna: EKEÜ

Toitlustus: lõunasöögid Püssirohukelder, kohvipausid Elleri kohvik, õhtusöök Dorpat. Toitlustamine sisaldub semari hinnas.

Kontakt: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

 

Go to Top