15 - 17 veebruaril korraldatakse Kuressaares seminar, kus Luksemburgi ja Soome haridusametnikud räägivad kutsehariduse arengutest ja seostest riigi tööhõivega.

„Soome edukast haridusmudelist käiakse eeskuju võtmas üle laia maailma ja põhjanaabrite kutseharidusest oleme juba mitu aastakümmet kogemusi hankinud,“ sõnas seminari korraldava Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu esimees Neeme Rand.  „Mul on hea meel, et õnnestus esinema kutsuda sealse parlamendi tööhõivekomisjoni esimees ning haridusministeeriumi  kutsehariduse osakonna juhataja.“

EKEÜ talveseminari välisesinejad astuvad lavale kolmapäeval, 16. veebruaril Kuressaare kultuurikeskuses. Soome Haridusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Mika Tammilehto räägib kutsehariduse väljakutsetest ja arengutest. Soome parlamendisaadik, tööelu komisjoni esimees Arto Satonen kõneleb tööhõive arengutest ning seostest kutseharidusega.

„Eesti on väheneva rahvaarvuga riik ja kvaliteetse hariduse võimaldamiseks tuleb meil lähiajal langetada raskeid otsuseid,“ ütles Rand.

Kolmepäevase seminari välisesinejate päeval räägib Põhja-Karjala omavalitsuste koolituskontserni personalijuht Yngve Lostedt kutsehariduse ümberkorraldamisest suure väljarändega äärealal ning Luksemburgi koolijuht Louis Robert kutsehariduse arengutest Kesk-Euroopa väikeriigis ning tugiteenuste tsentraliseerimise kogemusest.

„Tugiteenuste tsentraliseerimisest on ka Eestis viimastel aastatel palju juttu olnud,“ märkis Rand. „Seetõttu tasub kuulata, mis on selle positiivsed ja negatiivsed küljed.“

„Soomes läheb üle poolte põhikoolilõpetajatest edasi õppima ametikoolidesse. Meie oleme sinnapoole alles teel ning sellest, kuidas kutsehariduse nägu oleks noortele ja nende vanematele meeldejäävam, räägib Kaja Tampere,“ rääkis Rand.

Seminaril osaleb enam kui sada koolijuhti ja haridusametnikku.  Räägitakse ka sellest, millised on Eesti kutsehariduse arengud, kuidas mullused lõpetajad on tööle rakendunud ning eelseisvatest investeeringutest ametikoolide taristusse.

Seminar kestab 15.-17. veebruarini Kuressaare Ametikoolis ning kultuurikeskuses.

Seminari päevakava

Go to Top