Sügisseminaril Sagadis andsime teada, et järgmine meie kokkusaamine toimub koos üldhariduskoolide juhtidega. Oleme kokku leppinud, et see konverents toimub varem kokkulepitud formaadis, järgmisel korral (2017.a.) püüame sisse viia teemasid, mis meid enam ühendab.

Edastan Teile selle ühise konverentsi korraldajate teate:

Järjekorras kaheksas Haridusjuhtide Aastakonverents toimub 4.- 5. veebruaril 2016 Strand SPA ja Konverentsihotellis, Pärnus. Käesolev uudiskiri hoiab teid kursis programmi arengutega ja tutvustame kolme esinejat ning konverentsi pidu.

Jaak Tarien

Eesti õhuväe ülem Jaak Tarien räägib, kuidas loodi visiooni Eesti õhuturbele ja mida võiks haridusvõrk sellest õppida. Nutikate partnerluste abil on nappide omavahenditega loodud toimiv süsteem, mille eelduseks oli selge visiooni olemasolu. Mida oleks haridusvõrgu kujundamisel sellest õppida ja milline roll on olnud haritusel ja haridusel selles, et olla meie liitlastele väärikas partner?

Ahto Lobjakas

Kolumnist ja Olukorrast Riigis saatejuht Ahto Lobjakas räägib konverentsil, kuidas haridusvõrk poliitilistest tõmbetuultest lahti haakida. Teema on aktuaalne, kuna haridusasutuste juhtimise politiseerimist üha jätkatakse. Näiteks saavad suhted üliolulisteks kui erakoolide rahastamine muutub omavalitsustele vabatahtlikuks, kuid sama moodi peavad vahendite eest võitlema ka munitsipaalkoolid. Kuidas teha nii, et haridusjuht oleks oma otsustes ja sõnades vaba?

Priit Kruus

Eesti kirjanduse uurija ja kirjandusõpetaja Priit Kruus räägib, kuidas rehabiliteerida õpetaja Tammikut ja saada heaks õpetajaks? Sügisel samanimelise ülimenuka monoetendusega esinenud Priit Kruusi sõnul oli etendus algselt planeeritud loenguna, kuid realiseeris teatrietendusena. Nüüd viib Priit algse idee ellu ja räägib konverentsilaval, kuidas saada paremaks õpetajaks.

Mart Sander ja Bel Etage

Eelmisel aastal alguse saanud kerge stiilipeo formaat sai hea tagasiside ja seekord jätkame 30ndate lainel. Mart Sander ja Bel Etage Swingorkester aitavad meid ajastusse, kus tegutsesid Wikmani poisid ning haridusjuhid olid oma kogukonna liidrid. Riietuskood on vaba kuid paneme tähele ja tunnustame ajastutruude kostüümide kandjaid.

 

Konverentsile saab registreeruda siin:

http://haridus.confent.com

või siin: http://haridus.confent.com/#osalemine

 

Hoiame teid ka edaspidi konverentsi arengutega kursis ja saadame aeg ajalt uudiseid.

Ootame teid aastakonverentsile,

Toomas Kruusimägi
Eesti Koolijuhtide Ühendus

Tanel Linnus
Eesti Kutseõppe Edendamise Ühing

Endrik Randoja
Confent OÜ

Go to Top