Head kolleegid!

18.-19. septembril 2013 toimub Narvas Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu sügisseminar, kus pöörame suuremat tähelepanu väljakutsetele, mis ootavad meid ees seoses uue kutseõppeasutuse seaduse jõustumisega ja seonduvate rakendusdokumentide väljatöötamistega.

Meie ette astub esimest korda HTM asekantsleri ülesannetes Mart Laidmets, kelle esinemisest saame ülevaate tuleviku võimalikest visioonidest ja praktilistest sammudest. Oleme pikalt oodanud selgemaid kutsehariduse arenguperspektiive ja sellele küsimusteringile annavad oma seisukoha Andres Pung, Kalle Toom ja Kati Uusmaa.

Alates kevadest on kutseõppeasutusi ärevuses hoidnud nn õppekavade reform, mille esimestest tegevustest ja otsustest annab ülevaate Kaie Piiskop. Õpetaja ametikoha ja täienduskoolitustega seonduvast teeb asjakohase ülevaate Külli All.

Aastaid oleme tegelenud täiskasvanute koolituse teemaga ja täna võime tõdeda, et olukord on tublisti paranenud. Mis võimalused ees ootavad ja kuidas me peaksime oma tegevusi planeerima, sellest kõnelevad Meelis Paavel, Terje Haidak ja Mihkel Susi. Kutsehariduse maine on viimastel aastatel oluliselt tõusnud - Eero Loonurm pakub mõtlemisainet, kuidas sellega edasi minna ja meie enda teadlikkust tõsta.
Paljudele meist on Ida-Virumaa oma arengutega salapärane koht. Saladusloori piirkonna arengutelt kergitavad Katri Raik, Andres Noormägi ja Tiit Kuusmik.

Tule ise ja võta kolleeg kaasa!

Tanel Linnus
EKEÜ juhatuse esimees


 

 

Go to Top