Autor: Kadi Kreis
Eesti Kutseõppe Edendamise Ühingu ning Erasmus+ ja Euroopa Solidaarsuskorpuse Agentuuri koostöös korraldatud kestlikule kutseharidusele suunatud teemapäevad toimusid kolmandat korda.
Kui eelmisel aastal oli partneriks TalTech oma kestlikkuse põhimõtete, laborite ja teadlastega, siis sel aastal tutvustas oma tegevusi Tallinna Tehnikaülikooli Virumaa Kolledž.
TTÜ Virumaa Kolledžis saab näiteks õppida jätkusuutlikku ettevõtlust ja ringmajandust, jätkusuutlikke keemiatehnoloogiaid ja rohelisi energiatehnoloogiaid, mis võiksid inspireerida kutseharidust koostööks ja õppekavaarenduseks. Kolledži juhi Mare Roosilehe sõnul on kutsekoolide õppijad väga oodatud nende koolis õpinguid jätkama ja koostööst ollakse huvitatud.
Lisaks külastati Enefiti Auvere elektrijaama, mis oma mastaabi, võimsuse ja mõjuga ärgitas küsima ning mõtlema, miks, kui palju ja kuidas me energiat tarbime.
Esimene päev lõppes Narva kunstiresidentuuris NART, mis asub Eesti-Vene piiril Narva ajaloolises Kreenholmi asumis. Residentuuriprogramm on avatud kunstnikele, kelle loominguline tegevus uurib ja tugevdab suhet kohaliku kogukonnaga. NART ja piiriala inspireerisid mõtestama kestlikkust inimese ja kogukonna vaatest.
Üritusele pandi punkt aruteludega horisontaalsete rohepädevuste sidumisest kutsehariduse õppekavadesse ning mõtiskleti selle üle, mida kutsekoolid vajaksid, et kestlikkuse põhimõtteid paremini rakendada.
Roheäratuse teemapäevad annavad suurepärase võimaluse kestlike teemade mõistmiseks ja mõtestamiseks ning nendesse süüvimiseks, et oma koolides ja kogukondades teha jätkusuutlikke valikuid.
Ürituse eestvedajaks Erasmus+ ja ESK agentuuris on Erasmus+ kutsehariduse ekspertide kogu (VET Team).
Pildigalerii
(fotod: Merilin Kuklas)